foto1 foto2 left right
Gymnázium Matyáše Lercha
cz fr en ge / /

GML spolupracuje s Johns Hopkins University, CTM (Centrem pro talentovanou mládež), dříve CTY (Center for Talented Youth)

V roce 2016/2017

Centrum pro talentovanou mládež (CTM) umožňuje talentovaným a motivovaným středoškolákům studovat online kurzy amerických univerzit a středních škol a získat již v průběhu středoškolského studia mezinárodní certifikát, klíčový pro přijetí na nejlepší světové univerzity. CTM spolupracuje s the College Board (USA), na organizaci mezinárodních zkoušek Advanced Placement (AP) exams v České republice a na Slovensku.
AP Exams jsou mezinárodní zkoušky z odborných předmětů, které testují znalosti, pochopení předmětu a mezioborové souvislosti v angličtině na úrovni komplexního učiva střední školy s přesahem do prvních ročníků vysokých škol. Pro české studenty je to jediná příležitost kromě mezinárodního IB, jak porovnat své znalosti a výsledky ve světové konkurenci.
Čeští studenti, absolventi online programu CTM, patří svými výsledky dlouhodobě mezi ty nejlepší ve světě! Registrace do online kurzů je prodloužena do 21. září 2016. Prvních 200 přihlášených studentů může čerpat stipendium ve výši 5000,- Kč od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Studenti GML se budou hlásit v hojné míře.

V roce 2015/2016

Michael Roth (7AV) absolvoval druhý kurz Advanced Java Programming, při němž získal ocenění nejlepšího studenta v roce 2016/16 „Best Student“.

V roce 2014/2015

...studovali pouze čtyři studenti: Dominika Hrabalová kurz AP Calculus AB, Alexandra Farkačová kurz AP Biology, Iva Zahradníkova kurz AP Chemistry a student Michael Roth (6AV) kurz AP Computer Science, který přes celorepublikové administrativní problémy uspěl s výsledkem A+/99%, výsledek AP zkoušky 4 (což je vyšší hodnocení než celosvětový průměr 3).

V roce 2013/2014

...studovalo 9 studentů-stipendistů z GML. Studenti byli zařazeni do kurzů CTY Online, na základě spolupráce s nadací American Fond fo Czech and Slovak Leadership Studies dostávali stipendium, které pokrylo celé kurzovné.

Více informací o Johns Hopkins University, o jejím centru pro nadané studenty, v českém jazyce na webu uptoyou.

V únoru 2014 nás čeká zahájení tzv. Objevitelských sobot v Brně (videa z loškých pražských Objevitelských sobot najdete zde a zde) a výběrové řízení na CTY Summer 2014.

V roce 2012/2013

...získalo 5 studentů plné stipendium a 11 studentů si kurz CTY Online hradilo. Uvádíme citaci z e-mailu p. Martina Hermana pověřeného vedením CTY kurzů v ČR: (…)V letošním školním roce získalo devet (9) Vasich studentu v CTYOnline kurzech hodnocení „A“. Gratulujeme! Pro informaci, druhe nejlepsi gymnazium ziskalo pouze pet (5) hodnoceni „A“. Rozhodli jsme se proto dát Vašemu gymnáziu devet mimořádnych stipendii v hodnotě Kc 81, 000. Oceňujeme tak důležitou roli vedení školy a pedagogů v rozvoji talentů a motivaci studentů. (…)

Do letního programu CTY pro mimořádně talentované a ambiciózní studenty (CTY Summer, probíhají na 25 špičkových univerzitách v USA) se v létě 2013 dostal Vít Všianský (6AV). Jeho dojmy: Letní program na Princetonu mi dal spoustu nových přátel, skvělé zážitky, spoustu zábavy a především inspiraci. Všichni a všechno bylo opravdu inspirující. Je to opravdu těžké popsat, musíte to zažít sami.

V roce 2011/2012

GML se poprvé do CTY Online zapojilo v roce 2011. Online studium úspěšně absolvovalo přes 30 studentů, většina z nich s nejvyšším hodnocením A.

>