foto1 foto2 left right
Gymnázium Matyáše Lercha
cz fr en ge / /

Úspěchy studentů GML

GML se v hodnocení sportovních výsledků v 1. pololetí školního roku 2018/2019newwin umístilo mezi brněnskými středními školami na prvním místě (stejně jako v roce 2016/17newwin, v roce 2015/16newwin a v roce 2014/15newwin).

zobrazit i předchozí měsíc, zobrazit i předchozí rok

březen 2019

6.3.foto SAB Space Challenge
V rámci Brno Space Daysnewwin na začátku března pořádala firma SAB Aerospace ve spolupráci s Esero ČR a Hvězdárnou Brno soutěž SAB Space Challenge pro studentské týmy. Z třicítky přihlášených týmů byly 4 nejlepší vybrány do celodenního finále, které se konalo v sídle firmy SAB Aerospace. Tým s názvem „Nebula“, složený ze studentů Gymnázia Matyáše Lercha (Jakub Genčur a Adéla Kunzová) a Biskupského gymnázia (Šimon Genčur, Adam Vondráček, Matěj Zamazal) prokázal obdivuhodné znalosti vesmíru a kosmonautiky, i přes svůj velmi mladý věkový průměr dokázal řešit zapeklité praktické úkoly a skončil na skvělém 3. místě. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci našich škol! Účastní se Jakub Genčur (2BF) a Adéla Kunzová (5AV), pedagogický dozor prof. Kubera
7.3.Krajské kolo soutěže v anglickém jazyce
Krajské kolo soutěže v anglickém jazyce.
V kategorii III B se Karel Kalaš ze 6AV umístil na druhém místě (prvenství mu uniklo o polovinu bodu ze 40 celkových) a v kategorii II B Ema Rubášová ze 4AV zcela suverénně zvítězila a postupuje do celorepublikového finále!
8.3.Krajské kolo konverzační soutěže Deutscholympiade kat. II.B
Krajské kolo konverzační soutěže Deutscholympiade kat. II.B.
1. místo Valerie Matoušková, 4AV
Valerie nás jako vítězka krajského kola bude reprezentovat v kole celostátním.
Jiří Střípek kantor 1. místo snowboard
Jiří Střípek kantor 2. místo lyže Účastní se David Němec, Ondřej Skalický, Lukáš Zounek (všichni 1B), Tomáš Blahník, Anna Rotreklová (oba 2A), Kristýna Marinčová (2AF), Lucie Drápalová, Anna Justová, Tereza Teplá (všichni 2B), Šárka Kosová, Eva Kratochvílová, Petra Oháňková (všichni 3C), Jonathan Nozar, Maxmilian Petrov, Tobiáš Vaněk, Jana Všetečková (všichni 4AV), Lukáš Záhorský (5AF), Linda Nedomová (6AV), Ondřej Hilscher a Jan Pytela (oba 8AV), pedagogický dozor prof. Střípek
14.3.Zemské kolo soutěže v Latinském jazyce Certamen Latinum
Zemské kolo soutěže v Latinském jazyce Certamen Latinum.
Jakub Kozák obsadil s převahou 1. místo a postupuje do ústředního kola, Tomáš Kožnárek postupuje ze 4. místa. Účastní se Jakub Kozák a Tomáš Kožnárek (oba 7AV)
15.3.Krajské kolo španělské olympiády
Krajské kolo španělské olympiády.
Nejvýraznějšího úspěchu dosáhla Kateřina Šipulová ze 3C, která zvítězila v kategorii SŠ I (výuka šj kratší než 3 roky) a postoupila do celostátního finále, její spolužák Daniel Tesařík se ve stejné kategorii umístil na pátém místě. Dominika Bartlová ze 4C se v kategorii SŠ II (výuka šj delší než 3 roky) umístila na místě čtvrtém. Účastní se Kateřina Šipulová, Daniel Tesařík (oba 3C) a Dominika Bartlová (4C)
20.3.Krajské kolo Zeměpisné olympiády kategorie B
Krajské kolo Zeměpisné olympiády kategorie B – Matěj Schimmer (2AV) se umístil na 6. místě.
21. Radan Čech (1AV)
39. Vojtěch Křižan (1AV) Účastní se Radan Čech, Vojtěch Křižan, Ondřej Lukáš, Jakub Sepši (všichni 1AV), František Lukáš (4AV), Daniel Hanus (7AV), Tomáš Dvořák a Dominik Fryda (oba 8AV), pedagogický dozor prof. Blažek
29.3.Celostátní literární soutěž Komenský a my
Celostátní literární soutěž Komenský a my – Martina Salčáková z 1A ziskala čestné uznání.

duben 2019 (vidíte jen budoucí akce; zobrazit celý měsíc duben)

3.4.Okresní kolo fyzikální olympiády kategorie E a F
Okresní kolo fyzikální olympiády kategorie E a F.

Kategorie E: Jakub Genčur (2.BF) 2. místo z 32 studentů a postupuje do krajského kola
Kategorie F: Tudor Stoican (3.AV) 11. místo, Adam Pluháček (3.AV) 12. místo,
Aneta Skaláková (1.AF) 14. místo, Pavlína Štěpánová (1.AF) 19. místo
4.4.Finále celostátní literární soutěže Textík 2019
Gabriela Cejpková z 2AV v kategorii próza a Kamila Kultová ze 7AV v kategorii poezie postoupily do finále celostátní literární soutěže Textík 2019, a tím se jejich práce probojovaly do sborníku soutěže, který vyjde knižně.
4.4.Pražské ústřední kolo soutěže v Latinském jazyce Certamen Latinum
Pražské ústřední kolo soutěže v Latinském jazyce Certamen Latinum.
Zvítězil Jakub Kozák ze 7AV , Tomáš Kožnárek se umístil na 8. místě. Účastní se Jakub Kozák a Tomáš Kožnárek (oba 7AV)
5.4.Krajské kolo BiO kategorie B
Krajské kolo BiO kategorie B.
Ema Grofová – 2. místo
Barbora Kristová – 5. misto
Ema Grofová se zúčastní celostátního soustředění pro nejúspěšnější studenty z celé ČR. Účastní se Ema Grofová a Barbora Kristová (oba 6AV)
6.4.Celostátní kolo České lingvistické olympiády
Celostátní kolo České lingvistické olympiády. Zúčastnilo se 47 studentů z celé ČR. Vanda Fousková z 6BF se umístila na vynikajícím 4. místě a postupuje do mezinárodního kola, které proběhne od 29. 7. do 2. 8. v jihokorejském Yonginu.
6.4.foto Mistrovství České republiky ve veslování na dlouhé dráze
Mistrovství České republiky ve veslování na dlouhé dráze. Barbora Kárová (3A) zvítězila v kategorii ženy do 23 let a zároveň dojela druhá v kategorii ženy hned za olympijskou vítězkou a bývalou studentkou GML Miroslavou Knapkovou.
12.–16.4.foto Městské kolo středoškolských her ve fotbale
Mužstvo chlapců GML velmi překvapivě, ale naprosto zaslouženě zvítězilo v městském finále středoškolských her ve fotbale poté, co 12.4. prošlo kvalifikací a 16.4. finálovým turnajem bez jediné porážky. Účastní se Jan Jedlička (1B), Ondřej Meluzín, Daniel Mendlík, Martin Postbiegl, Filip Vraštil (všichni 1C), Matyáš Dobeš (3A), Romain Nony, Jiří Spousta (oba 4B), Mikuláš Uřídil (4BF), Tomáš Ondráček, Martin Ptáček (oba 6AF), Ondřej Hilscher a Jan Pluháček (oba 8AV), pedagogický dozor prof. Dubový
1C – Dvořák
A TEAM potvrdil svoji kvalitu z minulých let a doběhl na celkovém 2.místě a postoupil do finále Juniorského maratonu, který se uskuteční v Praze 5.5.2019 v rámci Pražského maratonu.
Další naše týmy srdnatě bojovaly a umístily se na 12, 19 a 22.místě.