foto1 foto2 left right
Gymnázium Matyáše Lercha
cz fr en ge


Karty ISIC na GML

Škola je zapojena do projektu mezinárodních studentských karet ISIC, které jsou vydávány pod záštitou UNESCO již více než 65 let. Koordinátorem pro ČR je společnost GTS Alive.

Kontakty a užitečné informace

Koordinátor ISIC na GML: Mgr. Michaela Vodová
Kontakt pro dotazy týkající se ISIC karet: isic@gml.cz
Konzultační hodiny: úterý 14:00–15:00 (kabinet Musiolek - Vodová, první patro vlevo)
Informační dopis: viz PDF
Žádost o vystavení průkazu ISIC: viz PDF

UPOZORNĚNÍ: Od 1. 6. 2022 došlo ke změně cen za služby společnosti GTS Alive, tedy za vydávání karet ISIC a revalidačních známek. Nově Vás za novou kartu poprosíme o 350 Kč, za revalidační známku o 250 Kč a v případně potřeby zhotovení duplikátu o 100 Kč.
POSLEDNÍ OBJEDNÁVKY: Ve školním roce 2021/2022 proběhne poslední objednávka dne 14. 6. 2022.

Informace pro žáky

 1. Chci školní ISIC.
  1. Vytisknu si a vyplním žádost (odkaz viz výše), se kterou se sám vydávám za paní učitelkou Vodovou (kabinet v prvním patře vlevo). Pro vyřizování záležitostí týkajících se ISIC karet je vyhrazeno úterní odpoledne, od 14:00–15:00.
  2. Zamyslím se nad fotkou, kterou mám v EduPage, jestli ji chci mít na ISIC kartě – pokud ne (třeba jsem na ní moc mladý), zařídím si novou fotku (průkazovou, s čistým pozadím a ve vhodném formátu, tj. minimálně 450 x 540 pixelů) a pošlu ji na isic@gml.cz (pojmenuji následovně: TRIDA_PRIJMENI_JMENO).
  3. Co nejdříve pošlu 350 Kč na účet 123-387630217/0100 s unikátním VS (VS pro platbu = VS do školní jídelny), který najdu v EduPage. Bez přijaté platby nemůže být Vaše karta objednána!
  4. V tomto školním roce proběhne poslední objednávka v úterý 14. června.
  5. Jakmile karty dorazí do školy, budete informováni a sami si kartu přijdete vyzvednou do kabinetu Musiolek - Vodová (první patro vlevo), kde podepíšete převzetí a můžete se těšit z ISICu.
 2. Již mám ISIC pořízený mimo školu, ale chci využívat výhod ISIC pro studenty GML.
  1. Bohužel nemůžeme na ISIC karty vydané mimo školu dávat školní revalidační známky (tzn. prodlužovat platnost karty). Proto, pokud budete chtít využívat školních ISIC výhod, budete si muset požádat o novou školní ISIC kartu. Platí pro Vás tedy stejný postup jako pro žáky, kteří si žádají o kartu poprvé.
 3. ISIC nemám a nechci.
  1. Nic se neděje, pro fungování ve škole není karta nezbytná.
 4. Ztratil jsem ISIC.
  1. Pokud jsem ISIC ztratil, řeším si ztrátu sám, mimo třídního učitele. Přicházím ideálně v konzultačních hodinách (úterý 14:00–15:00).
  2. Domluvíme se na zadání nové žádosti a na platbě 100 korun. Po provedení platby přinese žák potvrzení o zaplacení. Pokud je vše správně, odešleme objednávku. ISIC přijde nejpozději do jednoho měsíce.
   • V průběhu tohoto školního roku, tj. 2021/2022, vytváříme objednávky 1–2 x za měsíc.
 5. Je něco, co se nesmí?
  1. Nesmí se používat „neškoln탓 revalidační známka na školní ISIC. V takovém případě totiž nebudete zaznamenáni do školního systému a při kontrole ISIC karty se Vaše karta ukáže jako neplatná (a například nemáte nárok na slevu atd.). Platí i naopak – na ISIC vyřízen mimo školu se nemůže udělit školní revalidační známka.