foto1 foto2 left right
Gymnázium Matyáše Lercha
cz fr en ge / /

Úspěchy studentů GML

GML se v hodnocení sportovních výsledků za první pololetí školního roku 2016/2017newwin umístilo mezi brněnskými středními školami na prvním místě.

zobrazit i předchozí měsíc, zobrazit i předchozí rok

červen 2017

2.6.Krajské kolo v beach volleyballu
Krajské kolo v beach volleyballu. Dvojice Kožnárková Zuzana (2C) a Helanová Tereza (6AV) zvítězila v krajském kole a postoupila do republikového finále.
Pedagogický dozor: prof. Broulík.
5.6.Celostátní kolo soutěže Eurorebus
Celostátní kolo soutěže Eurorebus – žáci 4AV Michael Kovařík, Karel Kalaš a Kamil Chmela se umístili na šestém místě.
Pedagogický dozor: prof. Mlček.
7.–8.6.priloha udalosti foto Semifinále a finále soutěže Jugend debattiert
Jan Bednář ze 6AV (tedy o rok mladší než většina účastníků) zvítězil v soutěži Jugend debattiert v republikovém finále a postupuje do 11. mezinárodního finálového týdne konaného v termínu 25. – 30.9. 2017 v estonském Tallinnu. Gratulujeme!
Republikového finále se dále zúčastnili Adam Dvořák a Klára Mikulcová ze 6AV, Ilona Kotásková a Štěpánka Divišová ze 7AV.
Pedagogický dozor: Johanna Berg, Pavel Ampapa
16.6.Republikové finále SŠ v beach volleyballu v Praze
Republikové finále SŠ v beach volleyballu v Praze.
Zuzana Kožnárková (2C) a Tereza Helanová (6AV) obsadily 3. místo. Účastní se Zuzana Kožnárková (2C) a Tereza Helanová (6AV), pedagogický dozor prof. Dubový
20.–21.6.Mistrovství České republiky školních týmů v šachu
Mistrovství České republiky školních týmů v šachu ve Zlíně.
Družstvo ve složení: Dominik Hrůza (7AV), Dominik Fryda (6AV), Matyáš Zavadil (3AV), Tomáš Dvořák (6AV), Daniel Hanus (5AV), Truong Anh Nguyen (5AV) se umístilo na 22. místě z 28 týmů. Pedagogický dozor: prof. Blažek. Účastní se Matyáš Zavadil (3AV), Daniel Hanus, Truong Anh Nguyen (oba 5AV), Tomáš Dvořák, Dominik Fryda (oba 6AV) a Dominik Hrůza (7AV), pedagogický dozor prof. Blažek
23.6.Dračí lodě
Dračí lodě – Břeclav – zúčastní se studenti: T. Konečný 2C, H. Vaclová, B. Ognarová, P. Perenčayová, M. Novotná, D. Svoboda, L. Pastva, K. Čihák, O. Daněk, A. Auermúlerová, Ž.Bradáčová, H. Bartošík, N. Zbořilová, M. Frei – 2AV,
T. Suk, D. Neuman, M. Mach, K. Šanderová – 3AF, F. Zhang – 1C, A. Nešporová, R. Kvasničková – 3C. Pedagogický dozor: prof. Barták.
Studenti GML obsadili 1.místo.
24.–25.6.Soutěž v programování – celostátní kolo
Soutěž v programování – celostátní kolo – Adam Hrbáč – 4AV – obsadil v kategorii žáků 5. místo ze 13 účastníků vybraných v krajských kolech.