foto1 foto2 left right
Gymnázium Matyáše Lercha
cz fr en ge / /

Úspěchy studentů GML

GML se v hodnocení sportovních výsledků v 1. pololetí školního roku 2018/2019newwin umístilo mezi brněnskými středními školami na prvním místě (stejně jako v roce 2016/17newwin, v roce 2015/16newwin a v roce 2014/15newwin).

zobrazit i předchozí měsíc, zobrazit i předchozí rok

únor 2019

4.2.Městské kolo konverzační soutěže Deutscholympiade kat. III.A
Městské kolo konverzační soutěže Deutscholympiade kat. III.A.
4. místo Jakub Kozák, 7AV Účastní se Jakub Janků (7AV), pedagogický dozor prof. Tesařová
5.2.Městské kolo konverzační soutěže Deutscholympiade kat. I.B
Městské kolo konverzační soutěže Deutscholympiade kat. I.B.
1. místo Sebastián Matoušek, 2. místo Nella Kedziová, oba z 2AV Účastní se Nela Kedziorová a Sebastian Matoušek (oba 2AV), pedagogický dozor prof. Tesařová
7.2.Okresní kolo soutěže v anglickém jazyce
Okresní kolo soutěže v anglickém jazyceV kategorii IB se Sebastián Matoušek ze 2AV umístil na třetím místě.
V kategorii IIIA se Markéta Čapáková ze 3C umístila také na třetím místě.

V kategorii IIB se Ema Rubášová ze 4AV umístila na prvním místě a jako vítězka postupuje do krajského kola.
28.2.Krajské kolo ekonomické olympiády
Krajské kolo ekonomické olympiády – vítěz Jan Pytela z 8AV. Spolu s ním do celostátního kola postupuje i Ondřej Sojka ze 7AV.

březen 2019 (vidíte jen budoucí akce; zobrazit celý měsíc březen)

6.3.foto SAB Space Challenge
V rámci Brno Space Days na začátku března pořádala firma SAB Aerospace ve spolupráci s Esero ČR a Hvězdárnou Brno soutěž SAB Space Challenge pro studentské týmy. Z třicítky přihlášených týmů byly 4 nejlepší vybrány do celodenního finále, které se konalo v sídle firmy SAB Aerospace ve středu 6 bezna. Tým s názvem „Nebula“, složený ze studentů Gymnázia Matyáše Lercha (Jakub Genčur a Adéla Kunzová) a Biskupského gymnázia (Šimon Genčur, Adam Vondráček, Matěj Zamazal) prokázal obdivuhodné znalosti vesmíru a kosmonautiky, i přes svůj velmi mladý věkový průměr dokázal řešit zapeklité praktické úkoly a skončil na skvělém 3. místě. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci našich škol! Účastní se Jakub Genčur (2BF) a Adéla Kunzová (5AV), pedagogický dozor prof. Kubera
7.3.Krajské kolo soutěže v anglickém jazyce
Krajské kolo soutěže v anglickém jazyce.
V kategorii III B se Karel Kalaš ze 6AV umístil na druhém místě (prvenství mu uniklo o polovinu bodu ze 40 celkových) a v kategorii II B Ema Rubášová ze 4AV zcela suverénně zvítězila a postupuje do celorepublikového finále!
8.3.Krajské kolo konverzační soutěže Deutscholympiade kat. II.B
Krajské kolo konverzační soutěže Deutscholympiade kat. II.B.
1. místo Valerie Matoušková, 4AV
Valerie nás jako vítězka krajského kola bude reprezentovat v kole celostátním.