foto1 foto2 left right
Gymnázium Matyáše Lercha
cz fr en ge / /

Úspěchy studentů GML

GML se v hodnocení sportovních výsledků ve školním roce 2016/2017newwin umístilo mezi brněnskými středními školami na prvním místě (stejně jako vloninewwin nebo předloninewwin).

zobrazit i předchozí měsíc, zobrazit i předchozí rok

duben 2018

4.4.Okresní kolo fyzikální olympiády kategorie E a F
Okresní kolo fyzikální olympiády kategorie E a F.
Kategorie F: Jakub Genčur 1AFnewwin , Angelina Likhtina 1AFnewwin
Kategorie E: Jakub Duda 4AV, Johanka Tučková 2AFnewwin, Isabela Andreevská 2AFnewwin, Jan Tvrdoň 2AFnewwin
Výsledky:
Kategorie E: (kola se celkem zúčastnilo 24 studentů)
Jakub Duda 4AV: 5. místo (postup do krajského kola)
Jan Tvrdoň 2AFnewwin: 17. místo
Johanka Tučková 2AFnewwin: 20. místo
Isabela Andreevská 2AFnewwin: 21. místo
Kategorie F: (kola se celkem zúčastnilo 24 studentů, dále se nepostupuje)
Jakub Genčur 1AFnewwin: 5.místo
Angelina Likhtina 1AFnewwin: 16. místo Za akci odpovídá prof. Nečas
7.4.Národní kolo České lingvistické olympiády
Národní kolo České lingvistické olympiády.

Zúčastnilo se 45 studentů z celé ČR. Vanda Fousková z 5BF se umístila na vynikajícím 7. místě.
7.4.priloha udalosti foto Pražský půlmaraton
Družstvo kantorů GML ve složení Magda Janková, Lukáš Plachý, Vítězslav Nečas a Petr Adolf se umístilo na 2. místě ze 145 týmů z celé Evropy.
V kategorii sportovců 50-55 let běžel samostatně prof. Aleš Jelínek, který s časem 1.21,40 doběhl na 6. místě ze 600 veteránů.
Gratulujeme! Za akci odpovídají prof. Adolf, Jelínek, Krejčová, Nečas a Plachý
10.4.Středoškolské hry ve fotbale chlapců – městské kolo
!Středoškolské hry ve fotbale chlapců – městské kolo.Naši chlapci vyhráli skupinu a postoupili do pátečního finále. Účastní se Lukáš Urban (1A), Matyáš Dobeš (2A), David Buček (2B), Petr Kuba, Martin Priessnitz (oba 2C), David Kundrát, Romain Nony (oba 3B), Mikuláš Uřídil (3BF), Tomáš Ondráček, Martin Ptáček (oba 5AF), Sedrik Arabo, Ondřej Hilscher, Jan Pluháček (všichni 7AV) a Filip Smrčka (8AV), pedagogický dozor prof. Dubový
10.4. v 9:00priloha udalosti foto Soutěž v angličtině INTO THE WILD WITH ENGLISH GUIDE
!Soutěž v angličtině INTO THE WILD WITH ENGLISH GUIDE. Pořádá ZOO Brno ve spolupráci s gymnáziem Slovanské nám.
Zúčastní se tyto 2 týmy z tercie:
1. skupina: Maxmilián Petrov, Jana Všetečková, Marika Brabcová – tým získal 2. místo
2. skupina: Anna Herzanová, Kristýna Čáslavská, Sofie Kachlíková Za akci odpovídá prof. Mikešová
16.4.foto Semifinále juniorského maratonu
Semifinále juniorského maratonu.
GML TEAM Brno A (Havlena Jan, Havlenová Bára – oba 4AF, Hrazdira Jonáš – 5AF, Konečný Tomáš – 3C, Bartošík Jan, Čerbák Adam – oba 3A, Čerbáková Kateřina, Čermák Ondřej – oba 4A, Stoklásková Olga – 6AV, Šťastný Michal – 5AV) obsadil 3.místo
GML TEAM Brno B (Matěj Rudolf – 4AF, Med Slavomír – 5AF, Grézlová Terezie, Václav Matyáš – 6AF, Svoboda David, Auermüllerová Anna – oba 3A, Špringlová Kamila – 3B, Zeman David, Dobeš Matyáš – oba 2A, Utíkalová Kateřina – 8AV) obsadil 12.místo Za akci odpovídá prof. Plachý
26.4.priloha udalosti Konference EEICT na FEKT VUT
Student Martin Frei (3A) na konferenci EEICT na FEKT VUT oslnil se svojí prací „Bezpečná komunikace v moderních rádiových sítítch“ a získal 1. místo. Přiložen je sborník konference. Účastní se Martin Frei (3A)
26.4.Ústřední kolo olympiády v německém jazyce
Ústřední kolo olympiády v německém jazyce – Valerie Matoušková ze 3AV zvítězila a je nejlepší němčinářkou ve své kategorii (IIB) v ČR.
27.4.Školní kolo soutěže v přednesu poezie ve francouzštině „Lecture à voix haute“
Školní kolo soutěže v přednesu poezie ve francouzštině „Lecture à voix haute“. Na 1.místě se umístil Jonáš Hrazdíra z 5AF a bude naši školu reprezentovat na celostátním setkání mladých recitátorů, které se koná ve středu 30.5. v Praze na půdě Francouzského insitutu. Tito nejlepší studenti budou spolu s divadelním režisérem Ericem Sénatem připravovat scénické provedení dalších básní. Jako náhradníci a účastníci workshopů na Fr.institut pojedou také Emma Vázquez ze 3BF (2.místo) a Kryštof Antonín ze 4AF (3.místo). Za akci odpovídá prof. Cihlářová
27.4. v 8:30Krajské kolo fyzikální olympiády kategorie E
!Krajské kolo fyzikální olympiády kategorie E.
Jakub Duda obsadil 5. místo. Dále se nepostupuje. Účastní se Jakub Duda (4AV)

květen 2018 (vidíte jen budoucí akce; zobrazit celý měsíc květen)

3.5.foto Konference T-Day Innovation
Na 2. ročníku studentské konference T-Day Innovationnewwin získal jednu ze čtyř hlavních cen (cestu do T-gallery v Německu i s ubytováním za vymyšlení nejlepší inovace pro T-Mobile) student Martin Frei (3A) za návrh fungování placení obličejem v obchodech. Účastní se Martin Frei (3A)
9.5.foto Okresní finále atletických závodů Poháru rozhlasu
!Okresní finále atletických závodů Poháru rozhlasu.
Po hromadě individuálních úspěchů (1. místo 60m Pelčák, 1.místo 1000m Pelčák, 1. místo kriket Lalíková, 2. místo 60m Řepa, 2. místo 60m Šiklová, 2. místo 600m Svobodová, 3.místo 60m Svobodová, 4. místo Tachovský skok daleký, 4. místo skok daleký Šiklová) se podařilo nasbírat dostatečné množství bodů, které znamenaly, že tým mladších chlapců: Sebastian Matoušek, Ondřej Lojek, Jáchym Tachovský (všichni z 1AV) a František Řepa, Jakub Horký, Tomáš Pelčák a Matyáš Zápeca (všichni z 2AV) zvítězil v okresním finále a jako nejlepší tým ze všech brněnských škol postoupil do krajského finále 22.5. v Břeclavi.
Tým mladších dívek: Lucie Laštůvková, Berenika Zemanová, Kateřina Doušková (všechny z 1AV) a Julie Svobodová, Soňa Mácalová, Sofie Hlinomazová, Nicol Ševčíková a Anna Klvačová (všechny 2AV) a Veronika Laliková (1AF) získal stříbrné medaile v okresním finále.
Tým starších dívek: Valerie Matoušková, Jana Všetečková, Kateřina Machová, Zuzana Drápalová (všechny 3AV) a Markéta Grosmanová, Tereza Ježková a Adéla Kunzová (4AV) a Karolína Šiklová (2AF) získal 4. místo v okresním finále. Za akci odpovídá prof. Plachý
14.5.Vyhlásení výsledků 13. ročníku oblastní literární soutěže „Píši, tedy jsem“
Vyhlášení výsledků 13. ročníku oblastní literární soutěže „Píši, tedy jsem“ – na 1. místě v kategorii poezie 16 – 19 let se umístila Vendula Herzanová z 6AV.
22.5.foto Krajské finále Poháru rozhlasu
Na krajském finále Poháru rozhlasu družstvo mladších žáků opět ukázalo svoji sílu a svými výkony si vybojovalo bronzové medaile a pohár pro 3. nejlepší školu v Jihomoravském kraji.
O úspěch se zasloužili: Pelčák Tomáš, Řepa František, Zápeca Matyáš, Horký Jakub (všichni 2AV), Lojek Ondřej, Tachovský Jáchym, Matoušek Sebastian a Schimmer Matěj (všichni 1AV)