foto1 foto2 left right
Gymnázium Matyáše Lercha
cz fr en ge / /

Úspěchy studentů GML

GML se v hodnocení sportovních výsledků ve školním roce 2016/2017newwin umístilo mezi brněnskými středními školami na prvním místě (stejně jako vloninewwin nebo předloninewwin).

zobrazit i předchozí měsíc, zobrazit i předchozí rok

říjen 2017

2.10.„Staň se diplomatem“ – regionální simulace Rady bezpečnosti OSN
„Staň se diplomatem“ – regionální simulace Rady bezpečnosti OSN
Kristýna Čáslavská získala 2. místo v pořadí nejlepších účastníků. Účastní se Kristýna Čáslavská, Zuzana Jindrová, Sofie Kachlíková, Filip Kočař, Ema Lajdová, František Lukáš a Lucie Poláčková (všichni 3AV), pedagogický dozor prof. Obr
2.10. v 8:00priloha udalosti priloha udalosti Středoškolský pohár v přespolním běhu
Středoškolský pohár v přespolním běhu.
Tým A dívek ve složení: Havlenová (4AF), Štefková, Stoklásková (6AV), Auermullerová (3A) získal pohár pro celkového vítěze.
Tým B dívek ve složení: Špringlová (3C), Follerová (3AF), Utíkalová (8AV), Grézlová (6AF) získal pohár pro celkově třetí tým.
Tým A chlapců ve složení: Havlena (4AF), Všetečka (6AV), Čerbák, Svoboda (3A), Konečný (3C) získal pohár pro celkově druhý tým.
Tým B chlapců ve složení: Med, Kosina (5AF), Čermák (4A), Hlaváč (7AV) skončil na pátém místě. Účastní se Anna Auermüllerová, Adam Čerbák, David Svoboda (všichni 3A), Jana Follerová (3AF), Alice Prokešová, Kamila Špringlová (oba 3B), Tomáš Konečný (3C), Ondřej Čermák (4A), Jan Havlena, Barbora Havlenová (oba 4AF), Michal Kosina, Slavomír Med (oba 5AF), Terezie Grézlová (6AF), Olga Stoklásková, Klára Štefková, Jakub Všetečka (všichni 6AV), Ondřej Hlaváč (7AV) a Kateřina Utíkalová (8AV), pedagogický dozor prof. Plachý
8.–14.10.Logická olympiáda – nominační kolo – nižší gymnázium
Soutěž Logická olympiádanewwin – nominační kolo – nižší gymnázium. Do krajského kola (3. listopadu 2017) postupují: František Lukáš (3AV – 31. v kraji a 205. v republice), Kristýna Čáslavská (3AV – 43. v kraji a 270. v republice), Lucie Laštůvková (1AV – 60. v kraji a 407. v republice) a Vendula Rexová (4AV – nepřeje si zveřejnit své umístění).
Nominačního kola se zúčastnilo 20 722 řešitelů – v Jihomoravském kraji 2 983, z toho 35 z GML.
15.–21.10.Logická olympiáda – nominační kolo – vyšší gymnázium
Soutěž Logická olympiádanewwin – nominační kolo – vyšší gymnázium. Do krajského kola (3. listopadu 2017) postupují: Dominik Hrůza (8AV – 3. v kraji a 25. v republice), Jáchym Heroudek (2C – 16. v kraji a 133. v republice), Richard Uher (8AV – 18. v kraji a 145. v republice), Aleš Minařík (1A – 25. v kraji a 255. v republice), Kamila Špringlová (3B – 36. v kraji a 342. v republice), Lucie Mrázková (5AV – 54. v kraji a 510. v republice) a Ema Grofová (5AV – nepřeje si zveřejnit své umístění).
18.10.SH ve stolním tenise – městské kolo
SH ve stolním tenise – městské kolo.
Žáci se umístili na 3. místě. Účastní se Marek Fojt (1AF), Adam Pluháček, František Řepa (oba 2AV) a Tomáš Novotný (3AV), pedagogický dozor prof. Svobodová
21.–22.10.Krasobruslařský závod Velká cena města Kopřivnice
Krasobruslařský závod Velká cena města Kopřivnice – Ivana Kratochvílová (3AV) závodila poprvé v juniorské kategorii do 18 let a získala bronzovou medaili.

listopad 2017 (vidíte jen budoucí akce; zobrazit celý měsíc listopad)

3.11.Logická olympiáda – krajské kolo
Soutěž Logická olympiádanewwin – krajského kola se zúčastnili:
Kategorie B (nižší gymnázium): 14. František Lukáš (3AV), 31. Lucie Laštůvková (1AV), 33. Kristýna Čáslavská (3AV) a 36. Vendula Rexová (4AV).
Kategorie C (vyšší gymnázium, 13:00 až 17:00): 6. Richard Uher (8AV), 19. Kamila Špringlová (3B), 22. Jáchym Heroudek (2C), 23. Aleš Minařík (1A), 27. Ema Grofová (5AV), 33. Lucie Mrázková (5AV) a 43. Dominik Hrůza (8AV).
Do celostátního kola (27. listopadu, Míčovna Pražského hradu) Richard Uher (8AV).
8.11.priloha udalosti Týmová matematická soutěž MaSo – Mikulov
Týmová matematická soutěž MaSo – Mikulov – zúčastnily se 2 týmy naší školy a v konkurenci celkem 25 týmů (většinou z Jihomoravského kraje) si vedly velmi úspěšně:
Na 2. místě se umístil tým MATYÁŠCI ve složení Matyáš Straka (2AV), Teodor Šponer (2AV), Jakub Horák (4AV), Kateřina Borošová (4AV). 4. místo obsadil tým LERŠANÉ ve složení Jakub Genčur (1BF), Angelina Likhtina (1BF), Anna Ludmila Hrbáčová (1BF), Anna Bednářová (3AV).
Soutěž probíhala paralelně i v Praze, celkově se jí tedy zúčastnilo 110 týmů a naši si v celorepublikovém srovnání vedli takto:
MATYÁŠCI – 15. místo
LERŠANÉ – 30. místo Účastní se Jakub Genčur, Anna Ludmila Hrbáčová, Angelina Likhtina (všichni 1BF), Matyáš Straka, Teodor Šponer (oba 2AV), Anna Bednářová (3AV), Kateřina Borošová a Jakub Horák (oba 4AV), pedagogický dozor prof. Blažek
10.11.priloha udalosti priloha udalosti priloha udalosti priloha udalosti priloha udalosti Veletrh Sportlife na BVV
Veletrh Sportlife na BVV
O Putovní pohár Mirky Knapkové – soutěž ve veslování – Čermák Ondřej 4A, Kára Vojtěch 4B, Kárová Barbora 2A, Nešporová Anna 4C obsadili 1. místo.
O Putovní pohár Petra Koukala – soutěž v badmintonu – střední školy – Pavlíková Klára a Svobodová Klára 4B, Čerbák Adam 3A, Číp Dominik 5AV obsadili 5. místo.
O Putovní pohár Petra Koukala – soutěž v badmintonu – základní školy –
Klecer Tomáš, Zavadil Matyáš, Kunzová Adéla, Grosmanová Markéta – všichni 4AV obsadili 2. místo.
Závod škol ve šplhu na laně – střední školy – 5.místo tým ve složení Kovál Martin 2A, Zhang Filip 2C, Bartošík Jan 3A,Seidel Ivo 3C
Závod škol ve šplhu na laně – základní školy – 2.místo jednotlivci Skřičková Veronika 4AV. Účastní se prof. Plachý