foto1 foto2 left right
Gymnázium Matyáše Lercha
cz fr en ge

Hudba na GML

Viz též Facebooková stránka Hudba na GMLnewwin a Youtube kanál Hudba na GMLnewwin

Petr Kovač a přátelé z GML

Hudební uskupení písničkáře a „zpívajícího ředitele“ Petra Kovače (kytara) se dvěma vyučujícími téže školy – Alešem Broulíkem (kytara, basa) a Drahošem Hlaváčem (housle), které se prezentuje Kovačovou autorskou tvorbou.
Viz odkaz na Bandzonenewwin

Labutí píseň

Pěvecký sbor studentů GML vznikl v roce 1998. Absolvoval desítky koncertů a zahraničních zájezdů: nejčastěji díky dvacetileté spoluprácinewwin se stuttgartským sborem Gymnázia Ferdinanda Porschenewwin vystupoval v Německu (11x), dále v Anglii (4x), Chorvatsku (4x), Rakousku (2x).
V roce 2020 navázal kontakt s Königin Katharine Stift Gymnáziemnewwin v témže městě.
Jádro repertoáru tvoří lidové a rockové písně v netradičních úpravách sbormistra Pavla Žemly, ale ve Stuttgartu se studenti stali součástí i velkých sborů při provádění významných děl, jako je Dvořákovo Te Deum, Vivaldiho Gloria, Mozartovo Requiem nebo Chichester Psalms L. Bernsteina.

SUP - pěvecký sboru učitelů GML

Sbor vznikl ve škol.roce 2003/04. Členy jsou kromě učitelů i přátelé školy (rodiče studentů, bývalí studenti a rodinní příslušníci). V roce 2013 zpívalo ve sboru rekordních 17 zpěvaček a zpěváků. Repertoár tvoří písně různých žánrů, renesanční, lidové, spirituály i písně vlastní. Pravidelné zkoušky se konají každé úterý od 15. hodin v hudebně školy Vystoupení se konají při příležitostech spojených s akcemi školy (předávání Matyášků, loučení s absolventy, Den učitelů apod.) nebo samostatné koncerty sboru (Znojmo 2007, 2013, Lomnice u Tišnova, Kamenice u Jihlavy.
Vedoucí je Jana Janová, příležitostně Pavel Blažek
Přijímáme nové členy

Onen svět

Uskupení okolo Pavla Žemly a studentů GML, aktuálně zpívá Sylvie Saidová z 2.B, hrají Robert Wolf z 2.B a Matěj Nozar ze 6.AV. Bandzone kapelynewwin. Youtube kanál

What You Want - studentská kapela

Kapela What you want vznikla začátkem července 2014. Její první koncert na festivale Divadelní kontejner 2014. Zde se poprvé kapela What you want ukázala v celé svojí kráse: zpěv Robert Wolf (2B), kytara Adam Bureš (4AF), baskytara Dalibor Stehno (6AV) a alternativní bubínky Matěj Nozar (6AV).
Viz odkaz na Bandzonenewwin